Martinovy stránky

Ahoj, vítám tě na mojí webový stránce.Zde si můžeš najít všechny informace o autech, obrázky aut, przentace, zasmát se s mími vtipy a vtipnými obrázky,stáhnout si něco do mobilu, atd. ...... .Přeju Ti nádherné pokoukání na mých stránkách ..... a někdy zas ..... AHOJ

Depeche Mode

 

Název: Depeche Mode
Index skupiny: 80
Rok vzniku: 1980 v Londýn, Basildon
Doba existence: 29
Žánr: Pop, Electro
Web skupiny: www.depechemode.com

 

 

 

Když se původní sestava Depeche Mode poprvé sešla na dělnickém předměstí Londýna zvaném Basildon, psal se rok 1980. Původně se skupina jmenovala Composition of Sound. Její basák a zpěvák Vincent Clarke se však zúčastnil jamu, kde slyšel Davea Gahana broukat si Heroes od Davida Bowieho. Došlo mu, jaký má před sebou talent, a Depeche Mode byli konečně kompletní. Název si nově vzniklá skupina přivlastnila od francouzského časopisu Dépêche mode. Autor prvních písní kapely, Martin Gore, o jménu řekl: „Může znamenat uspěchanou módu nebo módní telegram. Mě se ale prostě líbí, jak to zní.“

Původně skupina hrála ve složení Dave Gahan (hlavní zpěvák), Martin Gore (klávesy, kytara, vokály, hlavní songwriter po roce 1981), Andrew Fletcher (klávesy) a Vince Clarke (klávesy, hlavní songwriter 1980 – 81). Po vydání debutového alba však Vince Clarka nahradil Alan Wilder. Když v roce 1995 skupinu opustil, vzniklo trio Depeche Mode tak, jak ho známe dodnes.

Úspěšné singly
Prvním, kdo kapele nabídl nahrávací smlouvu, byl zakladatel společnosti Mute Records Daniel Miller, který ji slyšel při vystoupení v londýnském Bridge House. Debutový singl Dreaming of Me vyšel v únoru roku 1981. Sedmapadesátá příčka britské hitparády Depeche Mode povzbudila, a proto vydali druhý singl New Life. Jeho jedenáctá příčka předznamenala úspěch o tři měsíce později vydaného Just Can’t Get Enough.

Po vydání prvního alba Speak and Spell odešel Clarke, a umožnil tak převzít pomyslné otěže autorství Goreovi. Trio zaplnilo vzniklou mezeru výborným klávesistou Alanem Wilderem, se kterým o rok později vydali A Broken Frame. Nevýrazné Construction Time Again bylo následováno obrovským průlomem jejich kariéry – albem Some Great Reward (1984). Do popředí se zde poprvé naplno dostává Goreovo autorské mistrovství, což dokazuje i nebývalý úspěch rovnostářského singlu People Are People na obou březích Atlantiku.

Ještě blíže k temné melancholii posunulo Depeche Mode album z roku 1986 s příznačným názvem  Black Celebration. Naopak o rok později vydané Music for the Masses potvrdilo jejich pozici na komerční scéně. S tímto albem v zádech a davy nadšených fanoušků před sebou odehráli celoroční světové turné, které vyvrcholilo 18. června 1988 na kalifornském stadionu Rose Bowl. Na koncert se přišlo podívat na tu dobu obdivuhodných 60 tisíc diváků. Toto turné se také stalo podkladem pro 101 – dokumentární film a live album.Nadšení fanoušků neznalo mezí. Kritici ale byli uchváceni o poznání méně. I nadále považovali Depeche Mode za pouhý kult undergroundových nadšenců. Tuto nálepku se jim definitivně podařilo setřást v roce 1990 vydáním alba Violator. S hity Enjoy the Silence, Policy of Truth nebo Personal Jesus se rázem vyšvihli do čela žebříčku v celé západní Evropě i USA.

S rozkvětem alternativní scény na počátku 90. let zářili Depeche Mode jasněji než kdykoliv předtím. Songs of Faith & Devotion z roku 1993 suverénně kralovalo tabulkám prodeje v Evropě, na vrcholu kariéry se však udrželo pouze krátce. Roku 1995 sílí rozpory a nejednota, která vrcholí odchodem Alana Wildera.

Trio silnější než kdykoliv před tím
Po dvouleté pauze se Depeche Mode vrací. Po Wilderově odchodu pokračují jako trio a jsou silnější než kdy předtím.V roce 1997 vydávají album Ultra. Udržují v něm původní rockovou tvář skupiny, zároveň ji ale přikrášlují temnějšími a industriálnějšími motivy. Exciter, desáté album, přišlo na řadu v roce 2001. V něm se poprvé dostávají ve větším měřítku ke slovu digitální technologie. Je s ním také spojeno Exciter tour – jedno z nejúspěšnějších turné v kariéře Depeche Mode.

Rok 2003 byl svědkem Gahanova sólového debutu Paper Monsters, na které navázal světovým turné. Martin Gore se rovněž pouští na sólovou dráhu, vydává Counterfeit 2. Poslední Depeche-Mode-man zakládá vlastní nahrávací společnost s názvem Toast Hawaii. V roce 2004 vyšla kompilace promo mixů Remixes 81-04, která obsahovala jak mixy již dříve vydané, tak i zcela nové. V roce 2008 byli Depeche Mode konečně zpět se zcela novým albem Playing The Angel. Progresivní a inovativní styl práce a hudební profesionalita dělá z  Depeche Mode ty skutečné otce electro music. Dokazuje to i více než 70 milionů prodaných nosičů v průběhu celé téměř třicetileté kariéry.

V říjnu 2008 ohlásila kapela plány na Tour of the Universe, během níž zavítají do 28 měst a 22 států Evropy.  Koncert v Praze je naplánován na 25. června 2009 na stadionu Slavie v Edenu.

Diskografie skupiny Depeche Mode

Alba

1981: Speak & Spell
1982: A Broken Frame
1983: Construction Time Again
1984: Some Great Reward
1986: Black Celebration
1987: Music for the Masses
1990: Violator
1993: Songs of Faith and Devotion
1997: Ultra
2001: Exciter
2005: Playing the Angel

Videa

 

 
Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.