Guru Josh Project vznikl v roce 2007. Tvoří ho tři hudební osobnosti: Guru Josh (zpěvák, textař a skladatel, vlastním jménem Paul Walder), DJ DazPerkz (DJ a producent, vlastním jménem Darren Bailie) a Snakebyte (producent, vlastním jménem Anders Nyman). Dohromady je spojila láska k elektronické muzice a k hitům 90. let.

Od zubařiny k muzice
Guru Josh se narodil v roce 1964 v Anglii. V roce 1980 začal studovat zubařinu, ale brzy studií nechal. Děsila ho údajně myšlenka, že by po zbytek života nahlížel do krku lidem, kterým páchne z úst. Dal se tedy na hudební dráhu, objížděl kluby a bary. V roce 1983 odjel nasbírat zkušenosti do Ameriky, kde vydělal svůj první milion. Protože ho nezískal muzikou, ale prací u šoférské společnosti, přenechal v roce 1986 veškerý majetek kamarádovi a odjel zpátky do Anglie. Po návratu do Londýna založil rockovou kapelu Joshua Cries Wolf (odtud pochází jeho umělecký pseudonym). Protože mu ale rockový žánr nesedl, skupinu brzy opustil a přesedlal na taneční muziku. V tu dobu si začal  říkat Guru Josh. Mezi jeho největší hudební úspěchy patří song Intimity, melodie, která obletěla celý svět.

Milovník bicích a nahrávacího studia
DJ DazPerkz se narodil v roce 1974 v Irsku. Hudba ho zajímala už od dětství a dodnes zbožňuje hru na bicí, ale jako DJ začal až v šestnácti, kdy ho uchvátilo jedno klubové vystoupení. Má rád všechny hudební žánry a klidně zahraje i pro pár stovek lidí. Za jednu z nejvýznamnějších událostí svého života považuje setkání s Guru Joshem, které proběhlo v roce 1999. Z obou umělců se stali velcí přátelé.

Snakebyte se narodil v roce 1976 ve Švédsku. Už jako dítě rozebíral do detailu každý song, který slyšel. Snažil se zjistit, jak vznikl. Sám sebe viděl v nahrávacím studiu, a sen se mu začal plnit v roce 1991, kdy ho kamarád seznámil s programem na skládání muziky. Od té doby začal skládat vlastní songy – stylově od hip hopu až po ryze taneční hudbu. Od roku 1999 naplno pracuje jako hudební producent. V roce 2007 se na internetu potkal s Guru Joshem.   

Cíl Guru Josh Project zní jednoduše – vrátit na hudební scénu muziku 90. let, samozřejmě v nových aranžích odpovídajících současným zvukovým trendům. Prvním hitem je nová verze slavné Infinity.