Martinovy stránky

Ahoj, vítám tě na mojí webový stránce.Zde si můžeš najít všechny informace o autech, obrázky aut, przentace, zasmát se s mími vtipy a vtipnými obrázky,stáhnout si něco do mobilu, atd. ...... .Přeju Ti nádherné pokoukání na mých stránkách ..... a někdy zas ..... AHOJ

Lady Gaga

 
Jméno: Lady Gaga
Index zpěvačky: 80
Datum narození: 20.3.1986 v Yonkers, New York, USA
Věk: 23
Znamení: Ryby
Žánr: Dance, Electro, Pop
Web interpreta: http://www.ladygaga.com/

Lady Gaga, vlastním jménem Stefani Germanotta, vyrůstala na Manhattanu a chodila do výběrové dívčí školy. Svůj hudební talent projevila už ve čtyřech letech, kdy se naučila hrát podle sluchu na piano. Ještě jako teenager začala hrát na klubové scéně. Roku 2006 jí objevil Rob Fusari, známý hudební producent, který spolupracoval s Destiny’s Child, Kelly Rowland či Whitney Houston. Právě on stál u zrodu uměleckého jména Stefani Germanotty. Traduje se, že jednou při práci v nahrávacím studiu zazněla skladba Queen Radio GaGa. Jakmile ji Rob Fusari uslyšel, prohlásil: „Budeš jako radio gaga.“ Gaga se do češtiny překládá jako potřeštěnost či poblázněnost. Pokud znáte extravagantní styl této interpretky, možná oceníte trefnost tohoto označení.

Na začátku roku 2007 přizvali Lady GaGa ke spolupráci na nahrávání nových písní zpěváka a producenta Akona. Ten byl z jejích hlasových i tvůrčích schopností tak nadšen, že jí nabídl kontrakt se svou vlastní nahrávací společností Kon Live Distribution. Lady GaGa se tak přidala do Akonovy „stáje“ nadějných talentů po bok Raye Lavendera či Chantelle Paige. Mladá zpěvačka se ve stejném roce setkala s Lady Starlight, která ovlivnila její image a styl vystupování. Tato „hvězdotřpytná“ dáma je totiž úspěšnou DJkou a zároveň profesionální maskérkou i go-go tanečnicí.

Bowie + Queen = inspirace
Lady GaGa se následovně mohla pustit do vytváření svého prvního alba. Největší inspirací jí bylo retro-electro disco 70. let, písně Davida Bowieho a samozřejmě i skupiny Queen. V roce 2008 své debutové album The Fame dokončila a vydala se na turné společně s DJem Space Cowboy a dvěma tanečnicemi. Klíčová pro další vývoj kariéry byla kapela New Kids on the Block. Tento boyband slavil úspěchy na přelomu 80. a 90. let. Na jeho obrovský hit Step by Step či You've Got It (The Right Stuff) si ale mnoho lidí vzpomene i dnes. Roku 2008 se po vzoru Take That rozhodli znovu spojit a vyrazit na turné, aby obnovili bývalý lesk jejich kapely. Jako předskokanku si vybrali Natashu Bedingfield a také Lady GaGa. Ta s nimi strávila na koncertní šňůře závěr roku 2008.

Pozor, žádní Gwen Stephani
Lady GaGa nezůstala ani bez pozornosti kritiků. New York Post o ní prohlásil: „Lady Gaga je budoucností popu.“ I přes tyto oslavné výroky si její image zaměňuje mnoho lidí s Gwen Stephani. Jiní ji korunují na novou Madonnu, další zase označují její styl za kýč. Lagy GaGa svou vizi ale brání: „Stejně jako se Andy Warhol snažil, aby bylo komerční umění bráno vážně, tak i já usiluji o to, aby byla pop music, popové umělecké vystupování a popová móda brána seriózně,“ řekla pro New York Post. US Weekly ji označil za „novou taneční divu“ a poukázal na to, že její styl kopíruje Christina Aguilera. Nadějná zpěvačka se k tomu postavila s nadhledem: „Jsem opravdu polichocena tím, že jsem inspirovala superstar.“

Diskografie zpěvačky Lady Gaga

Alba

2008: The Fame

Singly
2008: Just Dance
2008: Beautiful, Dirty, Rich
2008: Poker Face

Videa

 


 
Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.