Martinovy stránky

Ahoj, vítám tě na mojí webový stránce.Zde si můžeš najít všechny informace o autech, obrázky aut, przentace, zasmát se s mími vtipy a vtipnými obrázky,stáhnout si něco do mobilu, atd. ...... .Přeju Ti nádherné pokoukání na mých stránkách ..... a někdy zas ..... AHOJ

Johnny English

Mr. Bean jde ve stopách Jamese Bonda

Mr. Bean jde ve stopách Jamese Bonda

V komedii Johnny English si Rowan Atkinson (52) zahrál tajného agenta ve stylu svého krajana Jamese Bonda. Přitom se ovšem zapomněl vyzout z neobratných střevíců Mr. Beana. Jak tahle kombinace dopadla? Přesvědčte se dnes večer na Primě.


V civilu si Rowan Atkinson potrpí na luxusní auta značky Aston Martin - právě ty, ve kterých jezdí na filmovém plátně agent 007. V komedii Johnny English se Rowan pokusil Jamese Bonda napodobit, pochopitelně po svém - figuru slavného agenta okořenil humorem značky Mr. Bean. A zatímco u diváků se film těšil slušnému kasovnímu úspěchu, u kritiků katastrofálně propadl. A Rowan Atkinson následně propadl také - těžké depresi. Léčil ji v De Tucsonovu sanatoriu pro duchovně choré boháče, schopné platit místní taxu 6000 dolarů týdně, a víc než měsíc tam „hledal sám sebe" (jak sdělil své ženě, ale na veřejnosti to vehementně popíral).

Faktem je, že v soukromí jsou depresivní chmury Atkinsonovi zřejmě bližší než bujaré veselí.  „Lidi si myslí, že když je dokážu rozesmát v televizi nebo v kině, budu zábavný i při osobním setkání. Tak tomu ale vůbec není. Jsem spíš poklidný, nudný týpek, který čirou náhodou pracuje jako komik," říká. Původně se ostatně měl živit jako elektroinženýr a svůj vstup do showbussinesu považuje svým způsobem za nešťastný omyl. „Nevím, jak se to stalo, ale to, co původně bylo jen koníček, mi znenadání začalo zabírat 51% veškerého času a najednou z toho bylo povolání."

Na dráhu komika ho paradoxně uvrhl řečový handicap: v dětství totiž koktal, což se učil napravovat přehnanou artikulací - která se právě později stala jedním z komických rysů Mr. Beana, stejně jako strnulá kamenná tvář či dětinská důmyslnost veškerého počínání. Druhým faktorem, který ho z elektroinženýrské dráhy svedl k showbussinesu, bylo setkání se spolužákem Richardem Curtisem - pozdějším jevištním partnerem a scenáristou, který je spoluautorem většiny skečů s Mr. Beanem v hlavní roli. (Curtis má vedle komické „mrbeanovské" také svou romantickou stránku - je autorem scénářů k filmům s Hughem Grantem, jako Čtyři svatby a jeden pohřeb či Notting Hill). Seriózní pan Atkinson má velmi spořádaný rodinný život; jedinou ženou jeho života je jeho manželka, maskérka Sunetra Sastry, se kterou má dvě děti. Tu a tam je i politicky uvědomělý; kriticky se například vyjadřoval k plánům britské Labouristické strany na zavedení nového zákona proti podněcování rasové a náboženské nenávisti. Takový zákon by podle něj totiž výrazně omezil svobodu slova a zadělal by na problémy i lidem z jeho branže. „Umělci a baviči musejí mít svobodu vyjádření a zesměšňování náboženských vůdců nesmí být nijak omezeno," řekl. „Za dobrý náboženský vtip by se měl člověku dostat potlesk, za špatný by měl být vypískán. Ale rozhodnout to musí publikum, a ne nějaký zákon."

 
Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.