Martinovy stránky

Ahoj, vítám tě na mojí webový stránce.Zde si můžeš najít všechny informace o autech, obrázky aut, przentace, zasmát se s mími vtipy a vtipnými obrázky,stáhnout si něco do mobilu, atd. ...... .Přeju Ti nádherné pokoukání na mých stránkách ..... a někdy zas ..... AHOJ

Dance

Dance, jinak také hands up (stále více používané označení v Německu), či dokonce commercial trance, v Česku nejpoužívanějším označením je taneční hudba (tento název však vystihuje celou škálu taneční hudby od House až po Techno) je hudební styl, který vznikl na začátku 90. let 20. století v Evropě ze stylů jako je Rave a House. Je nejrozšířenější v zemích, jako je Německo, Itálie (ItaloDance), Holandsko, Rakousko a dnes zažívá bouřlivý rozvoj v Polsku a Rusku.

Podstata

Dance je dnes jeden z nejmelodičtějších stylů elektronické hudby. I když hlavní důraz je kladen na melodii jednoduchou i složitější, jsou v tomto stylu i další prvky. Dance se vyznačuje rovnými (v 90. letech jemnými dnes poněkud tvrdšími) beaty, za kterými je asi v polovině výrazný bass, s rychlostí 130-145 BPM. Dále zde máme tzv. clap, který je za každým druhým kopancem, a samozřejmě nesmějí chybět rychlé a pravidelné hithaty které zaplňují výšky. Hands up může být s vokály (většinou ženské), a nebo bez - tento styl se bez zpěvu klidně obejde, pokud je ovšem kladen největší důraz na melodii. Dnes se Dance velmi prolíná se všemi elektronickými styly a je někdy velice obtížné trefit ten správný styl, tím můžeme narazit na např.: Hard dance (prolínání s technem)(Dj Dean), Jumpstyle (s Hardstyle)(Scooter CD Jumpin' All Over The World), ComercialTrance (s Trancem)(Dj Shog, Kai Tracid, Cosmic Gate), či dokonce Pumping nebo Electro Dance (mix s House) (Pakito).

Největší úspěch toho stylu je dán svou rychlostí a melodičností, která je oblíbená na parketech diskoték celé Evropy, ale také, díky pěkným a propracovaným melodiím, je oblíbený jen pro poslech mimo kluby a diskotéky.

Historie

Vývoj tohoto stylu je jako u ostatních elektronických stylů dlouhý, počátky můžeme najít na začátku 90. let 20. století v Evropě, kdy eletronická hudba zažívala svůj druhý největší boom. V této době byl dance poněkud jiný než ho známe dnes, měl jemnější beaty, více vokálů, a nebyl kladen tak velký důraz na melodii, tento pre-dance je občas označován jako Eurodance, nebo u nás "devadesátky", mezi interprety této doby pařili 2 Unlimited, Twenty 4 Seven, Scooter, apod. Ke konci 90. let došlo k menšímu úpadku tohoto stylu, a proto se začal dance proměňovat do stylu jak ho známe dnes (někteří lidé však na tyto časy nezapomněli, a jsou věrni starému pojetí taneční hudby, i když se dnes již nedělá), největší slávu zažil Dance v letech 2000 - 2003, kdy se na nás chrlil ze všech stran a však po roce 2003 došlo velkému vytlačování ze strany amerického Hip-hopu a evropského House, Hands Up přešel do defenzívy a došlo k velkému odlivu interpretů k house, který tak velmi zkomercioval. Po dlouhé době, takřka v undergroudu, se dance pomalu vrací zpět na své ztracené pozice díky interpretům jako jsou Cascada, Shaun Baker, Basshunter, Dj Dean, Rob Mayth, nesmrtelní Scooteři a mnoho dalších.

 
Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.