Martinovy stránky

Ahoj, vítám tě na mojí webový stránce.Zde si můžeš najít všechny informace o autech, obrázky aut, przentace, zasmát se s mími vtipy a vtipnými obrázky,stáhnout si něco do mobilu, atd. ...... .Přeju Ti nádherné pokoukání na mých stránkách ..... a někdy zas ..... AHOJ

Trance

Trance (česky trans) je žánr elektronické taneční hudby, který se začal vyvíjet počátkem 90. let 20. století. Domovem mu je hlavně Německo a Nizozemsko, odkud se v průběhu let šířil dál do Evropy a světa.

Trance bývá popisován jako melodický styl s více či méně volnou formou vycházející z kombinace techna a housu. Nehledě na jeho přesný původ je trance považován za významný pokrok v oblasti postmoderní taneční hudby. Opakující se základní motiv se během skladby zároveň rozvíjí ve mnohovrstevnatou melodii. Vzniklá hudba pak silně závisí na kompozici, která musí udržet vše přirozené a zároveň bezmyšlenkovitě se neopakující. Bicí mohou být rázné, ale není jim kladena taková důležitost, jako např. u drum'n'bassu nebo techna.

S šířením tohoto druhu hudby došlo i k jeho diferenciaci a vzniku subžánrů, například Uplifting Trance, který obsahuje často melancholické či euforické melodie velmi příjemné k poslechu (interpreti: Sean Tyas, Adam Nickey, či např. Above & Beyond), Progressive Trance, který se melodičností a snivostí blíží k Dreamu (např. Lolo, Arnej, Kirsty Hawkshaw), Goa Trance, Tech-Trance, jehož atmosféra se mnohdy přibližuje k žánru Techno (Randy Katana, Greg Nash, Bryan Kearney), Acid (Kai Tracid) a mnoho dalších směrů.

Tvůrci

Mezi nejznámější trancové skladatele a protagonisty patří například holandští DJ Tiësto, Armin van Buuren, Ferry Corsten, Rank 1, Svenson & Gielen, němečtí Paul van Dyk a ATB a např. američan německého původu Markus Schulz. V těchto zemích se tomuto hudebnímu stylu také nejvíc daří a pořádají se masové akce jako Trance Energy, Sensation White (popř. Black), a poslední dobou začínají samotní DJové dělat své vlastní velké akce jako např. Armin Only nebo Full on Ferry,Masquerade v podání Ferryho Corstena.

V Česku se po létech temna začalo před pár lety blýskat na lepší časy a vznikly akce jako zatím největší Transmission, brněnský Cybertronic... Do Čech začali jezdit i světové DJské hvězdy v podání Armina van Buurena, Ferryho Corstena,Paula van Dyka, Markuse Schulze a dalších.

Zástupcem trancu v ČR je např. Ronny K., Olmiq a djs: Michael Burian, LayDee Jane, Michael C nebo Martin Gredner, ze Slovenských trance DJs stojí za zmínku určitě Kamil Polner.

 
Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.